نمایندگی انحصاری چای اکبر و دوغزال سریلانکا
بیش از یک قرن سابقه ، بسته بندی شده در سریلانکا

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ چای «دوغزال» را غیر بهداشتی اعلام کرد!!!!!!!!

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، بنابر اعلام اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو، چای «دوغزال» غیر بهداشتی است.

بر اساس این گزارش، اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو همچنین خواستار ممنوعیت چاپ آگهی تبلیغاتی چای غیر مجاز «دوغزال» در برخی از نشریات شده است.

**لازم بذکر است وزارت بهداشت ایران علت غیر بهداشتی بودن چای  صددرصد خارجی  دوغزال که با نام های گوناگون در کشورهای زیادی در حال مصرف است را، اعلام نکرد . برخی کارشناسان عدم استقبال مردم از چای ایرانی را که در چند سال گذشته در انبارها باقی مانده است و در حال خراب شدن می باشد را علت این موضوع می دانند . اصولا واردات بی رویه چای بزرکترین دشمن چای کاران ایرانی است .**

منبع مطلب : http://www.pezeshk.us/?p=3050

و لازم به ذکر است که........

هیئت چای سریلانکا و اطمینان از کیفیت

هیئت چای سریلانکا در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد و با دامنه شمول قوانین وزارت صنایع کشاورزی در سریلانکا، مستقیماً مسئول توسعه صنعت چای در سریلانکا (چای سیلان) در دنیا است.

هیئت چای سریلانکا اختیارات قانونی دولتی برای اطمینان از کیفیت چای سیلانی که از سریلانکا به تمام دنیا صادر می شود را داراست.

در حال حاضر، هیئت چای سریلانکا مکانیزم کنترل کیفیت در مراحل مختلف از ساخت تا صادرات برای حفظ اطمینان از این که فقط چای با کیفیت ساخته و ایجاد می شود را اعمال می دارد.

در سریلانکا تمامی سازندگان ثبت شده چای اختیار دارند که چای خود را فقط از کانال های تأیید شده ارائه دهند. هم چنین تمامی صادرکنندگان چای باید ملزومات چای را برای صادرات فقط از طریق کانال های تأیید شده خریداری نمایند. در زمان قبل از فروش و قبل از انتقال پایش/ حفاظت حداقل استاندارد کیفی ISO ۳۷۲۰ برای چای سیاه اجباری است.

هم چنین در هر دو مرحله مذکور، مقدار رطوبت، مواد خارجی، فلزات سنگین، پارمترهای میکروزیستی و باقی مانده آفت کش ها هم توسط هیئت چای سریلانکا با دقت پایش می شود.

مکانیزم مالی با توجه به اهمیت پایش استاندارد کیفی چای که باید به هر مشتری با ارزشی در کل دنیا فرستاده شود اتخاذ شده است. چای سیلان به عنوان چای با بهترین کیفیت و تمیزترین چای در دنیا از لحاظ باقی مانده آفت کش ها در نظر گرفته می شود و همیشه قیمت های برتری را در هر بازار رقابتی نصیب خود می نماید.

در اصل، سریلانکا، بیش از ۱۳۰ بازار خارجی خود را شامل جمهوری اسلامی ایران به عنوان مشتریان باارزش برای چای خالص سیلان به حساب می آورد. بنابراین، مسئولیت اصلی هیئت چای سریلانکا تضمین کیفیت و ضمانت آن برای چای صادراتی سریلانکاست.

محبوبیت بین المللی چای سیلان را می توان در یک کلمه خلاصه کرد ـ ”کیفیت

نتیجه : نگران کیفیت چای دوغزال نباشید.

 چای اکبر و دوغزال بهترین و با کیفیت ترین چای جهان ==>

 ISO 19001:2002 , ISO 9002 , HACCP

منبع مطلب : www.aftab.irساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic